Ogromne wsparcie w regionie dla Ukrainy. Pierwsze dary ruszają na wschód. Zbiórki trwają!


Samorządowcy z naszego regionu ruszyli ze wsparciem dla Ukrainy. Gmina Chojna zapowiedziała przyjęcie kobiet i dzieci. W wielu miejscach trwa zbiórka darów, pierwsze z nich w piątek 25 lutego odjechały z remizy OSP Chojna. 

- Gmina Chojna wspomaga partnerską Gminę Murafa (Ukraina). Oprócz zwykłych życzeń i obietnicy modlitwy w tym trudnym dla nich czasie, przystąpiliśmy do konkretów. Zaoferowaliśmy miejsca dla matek z dziećmi (mężczyźni dostali powołania do wojska). Już mamy zgłoszenia do przyjęcia 4 mam (jedna w ciąży) z 17 dzieci. Dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali swoją pomoc w realizacji misji pomocy. Dzisiaj nie wystarczą na FB ukraińskie flagi, smutne buźki itp., ale potrzeba konkretnej pomocy. Wszystkich otwartych na pomoc zapraszamy do współpracy (zgłoszenia przyjmuję zastępca burmistrza). Wszystkie działania uzgadniamy z Wojewodą Zachodniopomorskim Zbigniewem Boguckim i jego pracownikami z Urzędu Wojewódzkiego - napisała na Facebooku burmistrz Barbara Rawecka. 

Co można przynieść?

Potrzebne artykuły to środki higieniczne, artykuły pierwszej pomocy w tym leki, np. Gripex, Teraflu, leki przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, suchy prowiant, artykuły spożywcze z długim terminem ważności takie jak konserwy, czekolady itp., pościel, ręczniki, koce i śpiwory, zabawki i pluszaki. Rzeczy muszą być nowe albo w bardzo dobrym stanie. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnie, która współpracuje z ukraińskimi strażakami dodatkowo prowadzi zbiórkę sprzętu strażackiego, który zostanie przetransportowany na Ukrainę. 

Gdzie przynosić dary?

Chojna, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka, kontakt - Monika Odróbka, tel. 728 47 53 42
Sklep w Krajniku Dolnym - Krajnik Dolny 65 lub OSP Krajnik Dolny 
Caritas przy parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie
OSP Chojna - remiza, ul. Jagiellońska 
Widuchowa, siedziba stowarzyszenia Nadodrzańskie Klimaty, kontakt - Barbara Szczawik, tel. 782 820 124

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza