Policjanci eksortowali auto z 10-cio miesięcznym dzieckiem, które było w stanie zagrożenia życia.


Kolejne podziękowania otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie za wzorową postawę policjantów Zespołu Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie, którzy w czwartek 3 lutego  pomogli w szybkim dotarciu do szpitala w Szczecinie.

"Chronimy i Pomagamy" – po raz kolejny funkcjonariusze udowodnili, że słowa te doskonale opisują służbę w Policji. W czwartek 3 lutego sierż. szt. Mirosław Pawelec oraz post. Grzegorz Idziaszek pełnili służbę na drodze wojewódzkiej numer 119, nieopodal miejscowości Stare Czarnowo, w ramach Wojewódzkiej Koordynacji Służby.  Około godziny 16:00 do policjantów podjechał pojazd marki Skoda, z którego wysiadł roztrzęsiony mężczyzna. 

Kierujący oświadczył, że w jego pojeździe znajduje się małżonka wraz z dziewięciomiesięcznym synkiem, który ma poważne problemy z oddychaniem i jest w stanie zagrażającym jego życiu. Policjanci bez chwili zawahania podjęli decyzję o eskortowaniu mężczyzny wraz z rodziną do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Zespolonego Szpitala w Szczecinie przy ul. Arkońskiej.

Po około 30 kilometrowym pilotażu przy użyciu świateł błyskowych oraz sygnałów dźwiękowych chłopczyk przekazany został pod opiekę specjalistów.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza