Prąd wrócił, ale trzeba go używać oszczędnie

Zasilanie systematycznie wraca do kolejnych miejscowości. Pracownicy Enea Operator kolejny dzień budują linie energetyczne. Do większości miejsc doprowadzono awaryjne linie, dlatego mieszkańcy muszą oszczędnie korzystać z energii. 

Wciąż od zasilania odłączone są duże firmy, a większość marketów korzysta z agregatów prądotwórczych. 

W godzinach wieczornych podłączone zostało między innymi Osiedle Lotnisko a wcześniej miejscowości Nawodna, Garnowo, Graniczna, Stoki i Krzymów w gminie Chojna. Zasilanie przywrócono również w Trzcińsko Zdroju. Wciąż nie ma zasilania między innymi na Barnkowie, Polnej, Słowiańskiej, I Kolonia, część Rogozińskiego  w Chojnie oraz miejscowości Czartoryja i Brwice. Awaria w dalszym ciągu występuje również na terenie gminy Widuchowa w miejscowościach: Krzywin, Kłodowo, Wilcze, Żelechowo, Kiełbice, Pąkowo, Polesiny.

W poniedziałek Monika Błaszyk ze szczecińskiego oddziału dystrybucji firmy Enea Operator informowała nas, że priorytetem jest zapewnienie dostaw prądu indywidualnym odbiorcom. W środę sytuacja powinna się ustabilizować w większych miejscowościach. Przed pracownikami energetyki jeszcze dużo pracy. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza