Radni z Chojny solidarni z Ukrainą [foto] [video]Radni i władze Chojny solidaryzują się z Ukrainą. Na sesji Rady Miejskiej w Chojnie pojawiła się ukraińska flaga oraz hasła "Precz z wojną" w barwach Ukrainy. 

Podczas czwartkowej sesji (tj. 24 lutego) radni wyrazili zaniepokojenie wobec działań Rosji, która wypowiedziała wojnę Ukrainie. 

- Mamy trudną historię, ale Polacy to naród, który szczególnie pamięta o ludziach, którzy potrzebują pomocy (...) dziś Gruzja, jutro Ukraina a może na końcu mój kraj, czyli Polska, mówił niegdyś Prezydent Kaczyński (...) jako gmina Chojna postaramy się wspomóc naszych współbraci na Ukrainie - powiedziała burmistrz Barbara Rawecka, zapewniając jednocześnie, że jest otwarta na przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

W sesji wziął udział ksiądz biskup Bronisław Biernacki, który mieszkał w gminie Murafa na Ukrainie w w rejonie szarogrodzkim obwodu winnickiego. We wrześniu 2021 roku radni podjęli uchwałę o współpracy z tym regionem. 

- Putin nie chce aby Ukraina istniała, jako państwo, jako naród - powiedział ks. Biernacki - ludzie uciekają, są ogromne kolejki na stacjach benzynowych. Nikt nie spodziewał się, że w XXI wieku może do tego dojść. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza