Sposobów na przyjemne i kreatywne spędzenie czasu w domu jest mnóstwo


Wolny weekend można przeznaczyć na odpoczynek. O ile weekend często kojarzy się ze spotkaniami ze znajomymi i krótszymi lub dłuższymi wycieczkami, o tyle stosując się do obostrzeń, powinniśmy robić wszystko, aby unikać kontaktów z innymi. Pomysłów na relaks jest mnóstwo - od przeczytania książek, które kurzą się na półkach, po obejrzenie nowych seriali lub zagraniu w dawno zapomniane gry.

Korzystając z dobrodziejstw technologicznych, można łatwo znaleźć takie formy przyjemnego spędzania wolnych chwil, które idealnie wpasowują się w wiosenny klimat. Ponadto, jeśli gra odbywa się na prawdziwe pieniądze, można wykorzystać oferowane przez niejedno kasyno darmowe spiny i przetestować nową formę rozrywki za darmo.

Fani zagadek i łamigłówek mogą z kolei skorzystać z wirtualnych escape roomów i sprawdzić swoje umiejętności, próbując za wszelką cenę wyjść z zamkniętego pomieszczenia. Z kolei idealnym pomysłem dla osób, które lubią opowieści z dreszczykiem, może być włączenie cieszących się coraz większą popularnością podcastów kryminalnych i zagłębienie się w doskonale opowiedzianej historii.

Interaktywne wycieczki

Nie wszyscy mogą podróżować do dalekich krajów, szczególnie teraz, dlatego niezwykle popularne stają się wirtualne wycieczki oferowane przez profesjonalnych przewodników lub pasjonatów znających swoje okolice jak własną kieszeń. W sieci można znaleźć mnóstwo ofert krótszych lub dłuższych spacerów i zwiedzić najdalsze krańce świata, na przykład:

  • paryskie muzea
  • Hiroszimę
  • Jerozolimę i Betlejem
  • Londyn
  • Moskwę

Cena takiego wirtualnego spaceru rzadko przekracza kilkadziesiąt dolarów i daje niesamowitą okazję bliższego poznania interesujących faktów opowiedzianych przez mieszkańców danego miejsca.

W Internecie znajduje się również wiele stron, które dzięki całodobowym kamerom transmitują to, co dzieje się w danym momencie w innych częściach świata. Można na przykład „zapolować” na zorzę polarną bez wychodzenia z domu lub przenieść się do jednego z parków narodowych w Stanach Zjednoczonych.

Nauka gotowania

Ciepłe weekendy kojarzą się popołudniowymi grillami i czasem spędzanym na świeżym powietrzu. Przy okazji weekendowego obiadu w mniejszym, rodzinnym gronie można zaskoczyć domowników serwując coś nowego - Instagram i YouTube pękają w szwach od darmowych lekcji gotowania, organizowanych na przykład przez włoską babcię czy mistrzów cukiernictwa. Czasami wystarczy tylko kilka prostych składników i kilka godzin poświęconych na testowaniu nowych umiejętności, aby stworzyć coś zupełnie nowego.

Zamiast dużych dań, można również nauczyć się przygotowywać kawę nową metodą (na przykład wykorzystując popularny ostatnio Aeropress) lub kolorowe drinki alkoholowe.


Domowa dżungla

Nie wszyscy mogą spędzić majówkę we własnym ogrodzie lub odpoczywając na przestronnym tarasie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić swój salon lub niewielki balkon w prawdziwą dżunglę. Mnóstwo kwiaciarni oferuje dowóz roślin doniczkowych do domu, można również zamówić starannie zapakowane rośliny w internetowych sklepach lub kupić nasiona i wyhodować coś samodzielnie.
Opieka nad roślinami uspokaja i redukuje stres. Według badań posiadanie już pięciu roślin doniczkowych w domu redukuje stres o 60%. Kiełki, zioła i mniejsze warzywa można zasadzić na parapecie i obserwować, jak rosną. W Internecie znajduje się mnóstwo stron z poradami, jakie rośliny wybrać na początek oraz jakich błędów unikać. Efekty z pewnością będą warte wysiłku.

Malowanie

Zakup gotowego zestawu do malowania może zmienić nudny weekend w pasjonujące zajęcie, którego efektem będzie piękny obraz, gotowy do powieszenia na ścianie. Osoby ceniące większą niezależność mogą stworzyć swoje dzieło od zera, zainspirować się martwą naturą lub widokiem z okna.
Farby można wykorzystać również w bardziej praktyczny sposób i odświeżyć kolor mebli - malowanie krzeseł czy mniejszych szafek zajmie nie więcej niż jeden dzień i przyniesie mnóstwo satysfakcji. Czasami wystarczy tylko ozdobić mebel kolorowym paskiem, aby uzyskać oszałamiający efekt.

Na koniec, czas na relaks

Sposobów na przyjemne i kreatywne spędzenie czasu w domu jest mnóstwo, a Internet jest kopalnią wiedzy, jeśli chodzi o nabywanie nowych umiejętności i wdrażanie w życie ciekawych pomysłów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza