Utwór gryfińskiego artysty bez zgody wykorzystało... TVP by dopiec Tuskowi [video]


W programie "W tyle wizji" emitowanym w TVP Info wykorzystano bez zgody autorów piosenkę "Dziewczyna z Konsumu", którą nagrał gryfiński artysta Boomcyk. Muzyka była podkładem pod kolejny materiał krytykujący byłego premiera i lidera PO Donalda Tuska. 

"W tyle wizji" to program publicystyczno - satyryczny, niektórzy uważają, że program miał być próbą naśladowania popularnego "Szkła Kontaktowego" emitowanego w konkurencyjnej stacji TVN. 

Utwór wykorzystano w programie z piątku 11 lutego. W momencie gdy słyszymy fragment piosenki gryfińskiego artysty disco polo, pokazywane są materiały pokazujące Donalda Tuska.Zespół wydał już oświadczenie w tej sprawie: 

W dniu 11 lutego 2022 roku na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” wykorzystano bez naszej zgody i wiedzy utwór „Dziewczyno z konsumu”. Fragment piosenki zawierający słowa „Ty wariacie, spróbuj mnie zrozumieć” został użyty jako ilustracja muzyczna do materiału o Donaldzie Tusku. Posłużenie się piosenką w takim kontekście jest naganne i nie może mieć miejsca.
Jako autorzy tekstu i kompozycji mieliśmy zupełnie inne przesłanie tworząc ten utwór. Jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew naszej woli. Takie bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie dla partii rządzącej oraz zaangażowanie w tworzenie materiałów dotyczących Donalda Tuska, a to nie jest zgodne z prawdą i wprowadza w błąd naszych fanów i opinię publiczną.
Kamil Kokot, Dominik Waś.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza