16. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. Trwa sprzedaż biletów


Ponad pięćdziesiąt wydarzeń, a wśród nich prezentacje podróżnicze, projekcje filmowe, spotkania autorskie, koncerty, warsztaty, degustacje potraw i wycieczki – to propozycje 16. edycji Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij. Jeden z najbardziej oryginalnych i największych festiwali, o szeroko pojętej tematyce podróżniczej, odbędzie się w dniach 6-10 kwietnia 2022. Portal chojna24.pl jest patronem medialnym wydarzenia. 

Gryfino po raz kolejny stanie się miejscem, w którym przetną się szlaki reportażystów, miłośników wędrówek, etnografów oraz artystów. Główne wydarzenia festiwalowe będą tradycyjnie obywać się w budynku głównym Gryfińskiego Domu Kultury (Gryfino, ul. Szczecińska 17).

- Nasz festiwal otworzy znakomity polski pisarz i reportażysta Mariusz Szczygieł, a także fotografik Krzysztof Werema, który specjalizuje się w dokumentowaniu umierających plemion - informuje Przemek Lewandowski, pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Włóczykij - Inauguracji towarzyszyć będzie degustacja kuchni ukraińskiej, przygotowana przez Restaurację Ukraineczka.

W związku z toczącą się wojną na Ukrainie oraz największym kryzysem uchodźczym w Europie po II wojnie światowej, organizatorzy przewidzieli wiele wydarzeń nawiązujących do aktualnej sytuacji.

- Specjalnie na potrzeby najmłodszych mieszkańców z Ukrainy ułożony został darmowy zestaw warsztatów - mówi Przemek Lewandowski. - Z Ukrainy przyjadą na festiwal osoby angażujące się w pomoc oraz relacjonujące wydarzenia. Ukrainie poświęcony zostanie także specjalny blok prezentacji podróżniczych.

Gośćmi festiwalu będą także m.in. Przemek Kossakowski, Michał Woroch, Tomasz Słomczyński i Szymon Opryszek. Obok prezentacji podróżniczych, czy spotkań autorskich, mocną częścią festiwalu są także wydarzenia muzyczne. W tym roku na festiwalowej scenie zagrają Kev Fox, Bielas i Marynarze a także Sneaky Jesus.

Pełny program imprezy zostanie ogłoszony 29 marca.

Można już nabyć karnety na festiwal oraz bilety na koncerty, wycieczki i bilety jednodniowe. Internetowa sprzedaż wejściówek przez stronę Gryfińskiego Domu Kultury https://gdk.com.pl/ (zakładka KUP BILET) oraz przekierowanie ze strony oficjalnej festiwalu www.wloczykij.com.

Organizatorami imprezy są: Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni oraz Urząd Miasta i Gminy Gryfino.

------------------

Otwarcie 16. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij - 6 kwietnia 2022

godz. 18.00 – Spotkanie z Mariuszem Szczygłem
godz. 19.45 – Degustacja kuchni ukraińskiej
godz. 20.45 – Krzysztof Werema "Po obu stronach Białego Nilu. Plemiona Sudanu Południowego"
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza