Awarie urządzeń sterowania. Utrudnienia w kursowaniu pociągów


W czwartek 17 marca około godziny 4.00 w sieci kolejowej wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego.

- Możliwe jest odwoływanie pociągów i wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej lub zmiana tras pociągów - informuje PKP Polskie Linie Kolejowe, które zarządza infrastrukturą. 

Kursowanie pociągów zakłócone jest na terenie województw śląskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, a także na terenie Krakowa. Jednak ma to również wpływ na nasz region. Pociąg Intercity "Chełmoński" z Krakowa do Świnoujścia, który jedzie między innymi przez Chojnę i Gryfino, o godzinie 8:30 miał około 200 minut opóźnienia. 

Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o bieżącej sytuacji. Lokalne centrum sterowania (LCS) to miejsce, z którego pracownicy prowadzą ruch pociągów za pomocą systemów komputerowych na stacjach i linii o długości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów.

fot. archiwum 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza