Coraz więcej ciepłych dni. Czas pomyśleć o serwisie klimatyzacji.


O tym, że klimatyzacja samochodowa jest bardzo przydatnym wynalazkiem, wiemy już praktycznie wszyscy. Jej szczególną zaletą jest niesienie kojącego chłodu w upalne dni, który pomaga odetchnąć i skupić się na prowadzeniu pojazdu. Dodatkowo klimatyzacja w samochodzie zapobiega uciążliwemu parowaniu szyb, które zmniejszając widoczność, powoduje niski komfort jazdy oraz potencjalne niebezpieczeństwo. 

Aby jednak klimatyzacja w aucie spełniała swoje funkcje, musimy zadbać o jej regularne czyszczenie i serwisowanie. Specjaliści zalecają przegląd klimatyzacji minimum raz w roku. Wizyta w serwisie jest wówczas świetną okazją do wymiany czynnika chłodniczego. Jest to również moment na dokładne czyszczenie klimatyzacji, najlepiej metodą ozonowania, która słynie z wysokiej skuteczności.


Brak odpowiedniego zadbania o klimatyzację może doprowadzić nie tylko do spadku jej wydajności ale również wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. W związku z wilgotnym środowiskiem pracy klimatyzacji oraz faktem, że układ ten zabiera ciepło z kabiny auta, stwarza on wręcz wymarzone warunki dla rozwoju bakterii oraz grzybów. Drobnoustroje te wywołują szereg nieprzyjemnych objawów. Ponadto brak czyszczenia klimatyzacji może doprowadzić do nieprzyjemnych zapachów w aucie.

Klimatyzacją w aucie zajmą się specjaliści z warsztatu Auto Serwis Piotrowski. Warsztat posiada nowoczesne urządzenia, dzięki którym można dokonać serwisu i nabicia klimatyzacji w starszych pojazdach z czynnikiem R134A oraz tych nowszych z czynnikiem R1234YF

Auto Serwis Piotrowski to warsztat znajdujący się na ulicy Kościuszki 11c (teren byłego pogotowia) w Chojnie. 


Ponadto na czas naprawy lub serwisu można skorzystać z opcji wynajmu pojazdu zastępczego. 

Auto Serwis Piotrowski 
ul. Kościuszki 11C, 
tel. 505 565 240


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza