Nielegalny salon hazardowy zamknięto w Myśliborzu


Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalne salony gier, jeden z nich znajdował się w Myśliborzu. Zabezpieczono 16 komputerów oraz gotówkę w kwocie ok. 1.500, zł. Zatrzymano jedną osobę poszukiwaną.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła nielegalne salony gier hazardowych w Myśliborzu i Stargardzie. Po bezskutecznym wezwaniu do otwarcia zamkniętych drzwi, w obu przypadkach konieczne było siłowe wejście do lokalu. Podczas przeszukania zabezpieczono po 8 komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe online. Funkcjonariusze zabezpieczyli też pieniądze w łącznej kwocie ok. 1.500,- zł.


- Ponownie nasze działania pokazały, że miejsca nielegalnego hazardu to nie tylko gry hazardowe, ale też miejsca gdzie przebywają niebezpieczne osoby. W jednym z lokali ujawniono jedną osobę poszukiwaną. Przekazano ją do dyspozycji Policji. Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wspierali policjanci z KP w Myśliborzu i KMP w Stargardzie - informuje Maciej Koniuszewski z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie

Hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.478.000 zł.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza