O bezpieczeństwo możesz zadbać nawet z domu – skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę.. Dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” możesz już dziś wskazać zagrożenia bez wychodzenia z domu w kilka minut.
Policjanci z regionu zachęcają do korzystania z aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", za pomocą, której w bardzo wygodny sposób, można wskazać stróżom prawa miejsca zagrożone oraz miejsca, które należałoby częściej monitorować i sprawdzać.

Każde zgłoszenie jest weryfikowane i przekazane do realizacji a zebrane informacje pozwalają policjantom na jeszcze lepszą dyslokację służb, które częściej kierowane są we wskazane miejsca, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń. Policyjne działania potwierdzają, że coraz więcej osób w sposób odpowiedzialny wykorzystuje narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki któremu w kilku prostych krokach można powiadomić służby o sytuacjach, które niejednokrotnie mogą uratować ludzkie życie.

Wystarczy kliknąć w link do strony: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Wybrać kategorię zagrożeń oraz miejsce występowania. Opcjonalnie można dokonać krótkiego opisu sytuacji, która da funkcjonariuszom pełny obraz opisywanych zdarzeń. Zgłaszający może także wykorzystać możliwość przesłania zdjęcia.

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza