Policjanci wykorzystali drona. Na filmie widać jak kierowcy łamią przepisy [video]


Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczna droga DK23" z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

To kolejne tego typu działania na terenie powiatu myśliborskiego z wykorzystaniem policyjnego drona, skierowane wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W momencie, gdy operator zaobserwuje na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazuje informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmuje na drodze interwencję wobec sprawcy.

Akcja myśliborskiej ,"drogówki" wspierana przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przeprowadzona została na początku marca na przejeździe kolejowym w miejscowości Barnówko na drodze DK 23.

Obiektyw drona monitorował, jak kierowcy stosowali się do znajdującego się znaku drogowego STOP. Niestety wystarczyło kilka godzin, aby zarejestrować na nagraniu kierujących, którzy bez obowiązkowego zatrzymania pojazdu, przejeżdżali przez torowisko. Każdego z nich czekało spotkanie z policjantami, którzy wyciągali konsekwencje za tak skrajnie ryzykowne zachowania. W sumie mundurowi ujawnili 12 wykroczeń - 9 mandatów, 2 pouczenia oraz skierowano 1 wniosek o ukaranie do Sądu.

Kontrolowani kierowcy byli zaskoczeni całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu akcji. Działania z wykorzystaniem policyjnego drona będą kontynuowane.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza