Prokuratura potwierdza: jedna osoba zatrzymana w sprawie zabójstwa 16-latki

Podejrzany w sprawie zabójstwa nastolatki usłyszał zarzuty. Wobec niego został również zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

O sprawie informowaliśmy jako pierwsi. W piątek 18 marca na ulicy Jeziornej w Moryniu, na bagnistym terenie przy jeziorze Morzycko odkryto zwłoki kobiety. Ciało odnalazł wędkarz, było przykryte gałęziami i trawą. Okazało się, że to zaginiona trzy tygodnie wcześniej 16-latka z Morynia. 

- Podejrzanemu przedstawiono zarzut z art. 148 par. 1 Kodeksu karnego, dotyczący zabójstwa. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Do sądu został skierowany wniosek o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przeprowadzona została sekcja zwłok, prokurator oczekuje na jej wyniki - informuje nas Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć zatrzymany mężczyzna to około 19-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego. Grozi mu nawet dożywocie. 

fot. ilustracyjne / pixabay
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza