Widać już znaczne postępy prac na Osiedlu Park Wilsona [foto]

Widać już postępy prac przy budowie nowoczesnego osiedla mieszkaniowego w Chojnie. W pierwszym budynku rozpoczęła się budowa piętra, w międzyczasie wykonawca przygotowuje również teren pod kolejny budynek. 

Jak już wspominaliśmy w poprzednich artykułach, Park Wilsona to nowoczesne osiedle, które powstaje u zbiegu ulic Dworcowej i Wilsona w Chojnie. Inwestycja została zaprojektowana z myślą o tych, którzy doceniają nie tylko przystępną cenę, ale i wygodę oraz standard wykończenia. Osiedle zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom, a najmłodszym umili czas specjalnie zaprojektowany plac zabaw.

Budowa samego fundamentu trwała kilka tygodni. Fundament osadzony jest na palach, przeprowadzono niezbędne badania geologiczne oraz próby nośności i ciągłości pali. Wyniki pomiarów okazały się doskonałe. W ostatnim czasie ponadto wykonano ściany nośne żelbetowe i murowane na poziomie parteru, schody żelbetowe, szyb windowy oraz strop żelbetowy nad parterem. Dzięki przyciskowi umożliwiono spływ wody deszczowej do istniejącego, oczyszczonego rowu - prace wykonuje chojeńska firma Mediatech. 

- Obecnie w trakcie realizacji są murowane ściany nośne piętra i zbrojenie ścian tarcz żelbetowych piętra oraz szybu windowego. Planowane zakończenie tych prac przewiduje się na koniec przyszłego tygodnia - informuje nas mgr inż. Szymon Raczykowski z firmy Cortonbau, wykonawca inwestycji. 

Pod koniec bieżącego miesiąca rozpocznie się również szalowanie stropu na piętrem oraz prace związane z wykonaniem sieci kanalizacji deszczowej, w skład której wchodzą separatory, pompownia oraz kanał deszczowy o średnicy 1000 mm do retencjonowania wody deszczowej. W przeciągu dwóch miesięcy zostanie zamontowana trafostacja zasilająca osiedle w energie elektryczną oraz rozpoczną się prace związane z przyłączem sieci gazowej do terenu budowy.

Dla wszystkich naszych czytelników, którzy nie znają jeszcze tej inwestycji przypominamy, iż całość tego przedsięwzięcia deweloperskiego jest realizowana przez Inwestora ze środków własnych oraz konsorcjum banków spółdzielczych z grupy SGB w Goleniowie i Gryficach. Wszyscy klienci, którzy zarezerwowali już mieszkania i podpisali umowy deweloperskie będą odbierać klucze do swoich lokali najpóźniej do końca obecnego roku. Warto wspomnieć, iż środki na zakup mieszkań klienci deponują, wpłacają w transzach na otwarty przez dewelopera mieszkaniowy rachunek powierniczy, który jest zamknięty. Oznacza to, iż do czasu zakończenia całego przedsięwzięcia deweloperskiego, wydania protokolarnego każdego mieszkania, pieniądze klientów są w 100% bezpieczne. Podsumowując, deweloper nie korzysta ze środków klientów realizując poszczególne etapy budowy. Są one wypłacane przez bank z rachunku klienta dopiero po podpisaniu aktów notarialnych przenoszących własność poszczególnych nieruchomości.

Aktualną listę dostępnych mieszkań i lokali można znaleźć na stronie internetowej dewelopera pod adresem: parkwilsona.pl oraz portalu otodom.pl.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza