Wiec poparcia dla Ukrainy w Dębnie [foto] [video]

W Dębnie wyrażono wsparcie dla narodu Ukraińskiego. Odbyła się nadzwyczajna sesja podczas której radni wyrazili solidarność i potępili atak Rosji na niepodległą Ukrainę. Organizowana jest zbiórka potrzebnych rzeczy a na Placu Konstytucji 3 Maja zorganizowano wiec poparcia. 

Radni podczas sesji we wtorek 1 marca jednogłośnie podjęli uchwały w sprawie: przyjęcia oświadczenia potępiającego atak Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę oraz zakończenia współpracy z miastem partnerskim Kursk w Rosji. 


W kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie odbyła się msza święta w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie. Mieszkańcy licznie przyszli na Plac Konstytucji 3 Maja, aby pokazać swoją solidarność z obywatelami Ukrainy. Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki w swoim przemówieniu odwołał się do cierpienia, które dotyka obywateli Ukrainy, do ich odwagi i waleczności. Zwrócił się też do zgromadzonych mieszkańców. – Ludzi dobrej woli jest więcej i zawsze będzie więcej. Zło jest krzykliwe, lubi krzyczeć i pokazywać jakie rzekomo jest ważne, ale dobro zwycięży. Wasza tutaj obecność, wasza przepiękna postawa i wsparcie narodu ukraińskiego pokazuje, że razem damy radę - mówił włodarz gminy.

Źródło/fot. UM Dębno / wideo: Wiesław Romanowski
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza