Wzmożone policyjne kontrole w regionie. Trzech kierowców straciło prawo jazdy.


We wtorek 29 marca na terenie powiatu gryfińskiego odbyły się wzmożone działania "Prędkość", w trakcie których trzech kierowców straciło swoje uprawnienia za tzw. 50+.

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie trwają wzmożone kontrolne w zakresie ujawniania kierujących pojazdami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych powodów kolizji i wypadków drogowych, których skutki są bardzo poważne. Dlatego funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie jako jeden z priorytetów stawiają sobie zmniejszenie ilości wykroczeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Policjanci gryfińskiej drogówki nie odpuszczają osobom, które mają "ciężką nogę". We wtorek zatrzymali oni trzy prawa jazdy za tzw.. 50+, czyli za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Dwóch kierowców swoje prawo jazdy straciło w miejscowości Stare Czarnowo, natomiast jeden w Swobnicy.

Pierwszy z nich, 39 letni mieszkaniec Szczecina, około godziny 14:55 rozpędził swojego Volkswagena do prędkości 107 km/h, w związku z czym przekroczył on dozwoloną prędkość o 57km/h.
Druga kontrola miała miejsce o godzinie 17:20, kiedy to 55 letni mężczyzna, zamieszkały w Stargardzie, kierując pojazdem marki Dacia przekroczył dozwoloną prędkości o 51 km/h tj.101/50.
Do trzeciej i nie ostatniej w tym dniu kontroli doszło około godz. 17:55. Zatrzymany został 19 letni mężczyzna, który jechał swoim Volkswagenem z prędkością 100 km/h, w związku z czym w miejscowości Swobnica przekroczył dozwoloną prędkość o 60km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierującym za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymano prawo jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami w wysokości 1500 zł każdy wraz z punktami karnymi.

W ciągu wtorkowych działań policjanci z gryfińskiej drogówki ogółem ujawnili 16 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza