Co dalej z Nocną i Świąteczną Opieką w Chojnie? Trwają negocjacje...

Od dwóch miesięcy mieszkańcy południa powiatu gryfińskiego nie mogą skorzystać z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Chojnie. Do dalej z punktem, który został zamknięty wraz z końcem stycznia? 

Cały czas trwają negocjacje w tej sprawie. O powrót punktu NiŚOZ w Chojnie mocno zabiega poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, który pochodzi z naszego regionu. Podczas ostatniej rozmowy z naszym dziennikarzem, mówił między innymi o tym, że prowadzone są rozmowy pomiędzy Narodowym Funduszem Zdrowia i Szpitalem Powiatowym w Gryfinie. 

Przypomnijmy, że w momencie zamknięcia punktu w Chojnie, uruchomiono taki punkt w Myśliborzu. Co ciekawe w powiecie myśliborskim, który jest mniejszy od powiatu gryfińskiego, funkcjonują trzy punkty NiŚOZ - w Dębnie, Myśliborzu i Barlinku. Z kolei w powiecie gryfińskim jedyny punkt NiŚOZ działa w Gryfinie. 

- Po długich negocjacjach (...) ustaliliśmy, że do 10 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia, który jest decydentem, podejmie decyzję komu przekaże opiekę nocną i świąteczną. My z Panem Starostą (Wojciechem Konarskim - red.) jesteśmy po wstępnych rozmowach, jak również z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Chojnie, staramy się rozwiązywać ten problem. Zobaczymy jak ten problem będzie rozwiązany. Liczę na to, że uda nam się na tyle zadowolić wszystkich mieszkańców, że opieka nocna i świąteczna wróci do Chojny (...) - powiedziała podczas czwartkowej sesji burmistrz Barbara Rawecka. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza