Dary ze sprzętem wojskowym z Chojny trafiły do Zaporoża [foto]


Transport darów zebranych w gminie Chojna dotarł do Zaporoża na Ukrainie. Cały czas trwa zbiórka sprzętu, który będą wykorzystywali żołnierze ukraińscy broniący się przed rosyjskim najeźdźcą. 

- Dziękujemy każdemu kto przyczynił się do pomocy w zbiórkach. Również dla wolontariuszy którzy pomagali w segregacji darów - mówi Mariia Ivashchuk, która koordynuje zbiórkę w Lisim Polu (gmina Chojna) - zapraszamy do dalszej pomocy w zbiórkach. 

Zbiórka trwa cały czas, aktualnie potrzebne są kamizelki kuloodporne, śpiwory, karimaty, odzież wojskową, odzież termiczna męska, buty wojskowe i trekkingowe, suszarki do butów, wkładki do butów 42, 43, 44, kurtki, rękawice, nutridrinki, materiały opatrunkowe, środki odkażające, preparaty i kremy na grzybicę skóry i paznokci, hemostatyczna maść, żel hemostatyczny, talk, sudocrem, pomadki do ust ochronne, szampony suche, leki przeciwbólowe, leki przeciwgorączkowe, plastry, powerbanki, latarki, baterie, krótkofalówki, telefony komórkowe (działające).

Zbierane są również pieniądze na zakup kamizelek kuloodpornych. Wszyscy którzy chcą złożyć dary na pomoc Ukrainie proszeni są o składanie ich od godziny 18:00! Kontaktować się można w tej sprawie pod nr tel. 730 385 225.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza