Do Kałusza dotarły dary z Gryfina

W zbiórkę dla Kałusza, miasta na Ukrainie, w obwodzie iwanofrankiwskim, zaangażowanych było wiele środowisk, między innymi Stowarzyszenie Wspólnota Polska Koło w Gryfinie, darczyńcy z Hamburga, przedstawiciele Strajku Kobiet, Katarzyna Kotula, Małgorzata Łukaszczyk-Żurowska, Hubert Andrych, Sylwia Straszewska, Andrzej Kuś, firma „Lizak” z Berlina, Jäger Polska Sp. z o.o., Małgorzata i Ryszard Dubiccy z Intermarche Gryfino.

Na Ukrainę pojechało również wsparcie dla zwierząt. Zebraliśmy duże ilości karmy suchej, puszek dla psów i kotów. Transport 18 palet najbardziej potrzebnych rzeczy możliwy był dzięki wsparciu firmy Fliegel Textilservice z Nowego Czarnowa.

Ogromnym wsparciem dla ogarniętej wojną Ukrainie było również zaangażowanie naszego partnerskiego miasta Bersenbrűck i Burmistrza Miasta Christiana Klütscha. Nasi niemieccy partnerzy przekazali na rzecz partnerów ukraińskich Gryfina, w szczególności Sambora i Kałusza kwotę 10 000 euro.

W pomoc zaangażowanych było wiele środowisk, w tym pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy i strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej z Gryfina.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza