Koncert przyjaźni z Ukrainą w Chojnie. Wystąpi zespól Taraka [video]


W niedzielę 10 kwietnia na Placu Konstytucji 3 Maja w Chojnie odbędzie się koncert przyjaźni "Solidarni z Murafą". Na scenie usłyszeć będzie można zespół Taraka, znany między innymi z utworu "Podaj rękę Ukrainie". 

Taraka to polski zespół muzyczny, która powstała w 2012 roku, pomysłodawcą jest Karol Kus. Grupa wykonuje muzykę z pogranicza popu, folku oraz rocka. Ze względu na korzenie części składu zespołu, grupa czerpie inspiracje z kultury ukraińskiej i białoruskiej. W 2013 wydano utrzymany w stylistyce weselnej teledysk do pierwszego singla zespołu, „Biała wódka”, promującego debiutancki album grupy o tym samym tytule. Długogrające wydawnictwo nagrywane było w czterech studiach nagraniowych na terenie Polski i Ukrainy.

Taraka w lutym 2014 na głównej scenie kijowskiego Majdanu wykonał utwór "Podaj rękę Ukrainie", za który otrzymał podziękowania od Komisji do spraw Kultury i Dziedzictwa Kulturowo-Historycznego Lwowskiej Rady Obwodowej. Popularność utworu spowodowała jego nagranie w trzech wersjach językowych polskiej, ukraińskiej oraz angielskiej. Utwór ponownie stał się znany od początku wojny rosyjsko- ukrańskiej. W marcu 2022 współpracujący z zespołem ukraiński wiolonczelista Dmitrij zginął jako ochotnik w trakcie obrony Ukrainy podczas rosyjskiej inwazji muzyk miał 28 lat.

Koncerty rozpoczną się o godzinie 15:00. Na scenie wystąpią lokalni artyści oraz artyści z Ukrainy. O godzinie 17:30 na chojeńskiej scenie zagra zespół Taraka.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza