Policyjny pościg za Audi. Kierowca nie miał prawa jazdy, był "pod wpływem" i miał przy sobie narkotyki.


Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie podjęli pościg za kierującym pojazdem osobowym marki Audi, który pomimo poleceń nakazujących zatrzymania się zaczął uciekać. Pościg prowadzony był na terenie naszego miasta.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 kwietnia około godziny 8:10. Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie podczas patrolu miasta na ulicy Hugo Kołłątaja w Gryfinie zauważyli pojazd marki Audi, którego kierujący na widok patrolu zaczął zachowywać się w sposób nerwowy. 

W związku z nietypowym zachowaniem mężczyzny, funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Z wykorzystaniem świateł błyskowych oraz dźwiękowych wydali oni polecenie do zatrzymania się. W tym momencie kierujący pojazdem gwałtownie przyśpieszył podejmując próbę ucieczki. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg oraz powiadomili o tym fakcie dyżurnego KPP w Gryfinie, który natychmiast skierował dodatkowe patrole w celu zatrzymania pojazdu. Pościg prowadzony był ulicami Orląt Lwowskich, Pomorską, Grunwaldzką oraz Szczecińską. W pobliżu skrzyżowania ulic Szczecińska/Flisacza, w wyniku nadmiernej prędkości, kierujący Audi chcąc udać się w kierunku Żabnicy stracił panowanie nad pojazdem, po czym jego szaleńcza jazda zakończyła się w przydrożnym rowie. Policjanci niezwłocznie dokonali zatrzymania 44-letniego mężczyzny.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 44-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, znajduje się on pod wpływem środków odurzających oraz ujawniono przy nim amfetaminę o wadze 4 gram.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza