Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie nie udzielania pomocy dla dziecka przez szpital


Prokuratura prowadzi postępowanie w związku z nieudzieleniem przez lekarza pomocy dla 4-letniego dziecka, które z matką zgłosiło się do szpitala w Dębnie. Te skandaliczne zdarzenie opisaliśmy na naszym portalu w lutym. 

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu prowadzi postępowanie w sprawie narażenia nieletniego na niebezpieczeństwo utraty życia. O tym bulwersującym zdarzeniu pisaliśmy w artykule Szpital nie udzielił pomocy 4-latkowi z dusznościami.

Matka z dzieckiem nad ranem zgłosiła się do Szpitala w Dębnie, chłopiec miał duszności, ciężko oddychał. Lekarz dyżurny odmówił przyjęcia malucha i nakazał... wykonanie testu na covid-19 we własnym zakresie. Rodzice nie mogli znaleźć otwartej apteki, kilka godzin później z dzieckiem zostali przyjęci na oddział szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. 

Prokuratura prowadzi postępowanie z  art.160 par. 2 Kodeksu Karnego - Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Pierwsze osoby w tej sprawie zostały już przesłuchane. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza