Reakcja alergiczna u dziecka: co warto mieć w domowej apteczce?

Każde dziecko uwielbia przeżywać nowe przygody, odwiedzać nowe miejsca czy próbować nowych, nieznanych smaków. Oprócz walorów edukacyjnych i rozwojowych, niejednokrotnie mały odkrywca musi mierzyć się z nieprzyjemnymi skutkami, jakimi są alergie. Ich podłoże może być różnorodne - począwszy od spożywanych pokarmów, uczulenia na proszek do prania, kurz, aż po pyłki drzew i krzewów. Jakie środki medyczne skutecznie złagodzą reakcję alergiczną u naszych dzieci?

Rodzaje występujących alergii

Wyróżnić możemy cztery podstawowe rodzaje alergii występującej zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Należą do niej:

  • alergia pokarmowa,
  • alergia kontaktowa,
  • alergia wziewna,
  • uczulenie na jad.

Taka kategoryzacja obejmuje szerokie spektrum czynników, które wywołują różnorodne reakcje organizmu na alergeny. Niestety, niejednokrotnie nie jesteśmy w stanie ich uniknąć, ponieważ na stałe są one obecne w naszym otoczeniu. Jeśli alergia utrzymuje się, a doraźne podanie wapnia nie przynosi zamierzonych efektów i nie zmniejsza występujących objawów, wówczas konieczna będzie wizyt u lekarza specjalisty. 

Obowiązkowe wyposażenie domowej apteczki na objawy alergii

Alergia popularnie zwana jest także uczuleniem. Dotyka ogromnej ilości dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. To alergeny odpowiedzialne są za nadwrażliwość organizmu. Jednak w przypadku najmłodszych alergia jest bardzo uciążliwa, i każdy rodzic czy opiekun powinien szybko zareagować na jej objawy. Jednym z najbardziej skutecznych i popularnych środków jest wapno dla dzieci. Bez względu na to, czy nasz Milusiński dostał kataru siennego, wysypki, podrażnienia oczu, zawsze w takich przypadkach warto podać wapno na alergię. Jest to pierwszy ratunek, który spokojnie pozwoli na zniwelowanie pierwszych objawów alergicznych. Dodatkowo preparaty medyczne z wapniem uzupełnione są kwercetyną, która wspomaga łagodzenie objawów alergicznych. 

Jeśli alergia nie ustępuje, a nasze dziecko czuje się źle, należy udać się do lekarza specjalisty, by w swojej domowej apteczce mieć silniejsze leki antyhistaminowe na receptę. 

W jakim czasie wapno zaczyna działać na alergię?

Każdy rodzic pragnie jak najszybciej pomóc własnemu dziecku w walce z alergią. Podając wapno wielu z nas zastanawia się, kiedy zaobserwować można pierwsze efekty. Nie można oczekiwać od środków natychmiastowego działania. Wapno musi zostać przyswojone przez organizm dziecka. Z całą pewnością natomiast należy przestrzegać rekomendowany dawek i czasu pomiędzy ich przyjmowaniem. Dla przykładu, u dzieci w wieku 1-3lat Towarzystwo Pediatryczne rekomenduje dawkę 700 miligramów.

Poczucie bezpieczeństwa i ulga na długi czas, czyli skuteczna walka z alergią

By móc w pełni cieszyć się życiem, odpowiednio się rozwijać i poznawać nowy świat, nasze dzieci powinny być wolne od uporczywych alergii, które powodują zmęczenie i brak chęci do zabawy. Dobrze wyposażona apteczka, która pozwoli na szybką reakcję niedopuszczającą do pogłębienia objawów alergicznych sprawi, że każdy dzień będziemy zaczynać i kończyć z szerokim uśmiechem na twarzy. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza