"Rodzinna Akademia" w Różańsku [foto]


Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego zorganizowała w Różańsku 32-godzinny cykl zajęć warsztatowych pod hasłem "Rodzinna Akademia" dla każdego, kto szuka sposobów na poprawienie relacji w rodzinie, nawiązanie głębszych, cieplejszych i dojrzalszych relacji z dziećmi, wychowankami, żoną, mężem, partnerem.

- „Rodzinna Akademia” miała na celu wspieranie rodziców, dziadków, czy też opiekunów w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą, naukę umiejętności lepszego porozumiewania się w rodzinie, refleksję nad własną postawą wychowawczą, wymianę doświadczeń – informuje Maciej Patynowski – organizator zajęć.

Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in.: bariery w komunikacji międzyludzkiej, wchodzenie w dorosłość w kontekście brania odpowiedzialności za swoje postępowanie, rozwiązywanie problemów związanych z dorastającymi i dorosłym dziećmi, zarządzanie emocjami w codziennym życiu rodziny.

- Czasami trzeba, żeby ktoś z zewnątrz powiedział ci głośno rzeczy oczywiste. Przypomniał, co w życiu jest najważniejsze, że wszyscy popełniamy błędy. Ale… takie jest życie – stwierdzają zgodnie uczestniczki zajęć, dla których udział w warsztatach był nie tylko okazja do rozwoju osobistego, ale także możliwością ciekawego spędzenia czasu wolnego w gronie znajomych.

Zajęcia poprowadziły ekspertki ze Szczecina, na co dzień współpracujące z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, największą w Polsce organizacją zrzeszającą osoby działające na rzecz i dla dobra dzieci oraz ich rodziców.

„Rodzinna Akademia” to jedno z kilkunastu różnych działań realizowanych przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego w Różańsku. Odbywają się one w ramach 2-letniego projektu „Rodzina ma tę moc” (www.rodzinamamoc.pl) dzięki dotacji z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021–2030.

mp
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza