Trojaczki przyszły na świat w Szczecinie [foto]


W szpitalu „Zdroje” trojaczki powitano na świecie średnio dwa razy w roku. Tym razem dwa takie porody miały miejsce w odstępie zaledwie trzech tygodni. Pod koniec lutego na świecie powitaliśmy pierwsze męskie trio - Ignasia, Mikołaja i Jasia, a niespełna trzy tygodnie później na bloku porodowym szpitala „Zdroje” kolejny raz rozległ się „męski tercet” - 17 marca urodzili się Bruno, Szymon i Tymon.

Pierwsze trojaczki już tydzień temu opuściły szpital, a teraz ostatni z drugiej trójki maluszków wreszcie dołączył do swoich braciszków, już oczekujących na niego w rodzinnym domu.

Pierwsze tegoroczne trojaczki urodziły się w szpitalu „Zdroje” 25 lutego. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia mamy i płodów specjaliści podjęli wówczas decyzję o pilnym zakończeniu ciąży. Maluszki przyszły na świat w 31. tygodniu ciąży. Pierwszy urodził się Ignacy z masą urodzeniową 1.310g,minutę później na świat przyszedł Mikołaj ważący 1.460 g. Jako ostatni urodził się najmniejszy Jaś, który ważył zaledwie 1.140 g.Noworodki urodziły się w stanie średnim, wymagały natychmiastowych czynności resuscytacyjnych i bezpośrednio po porodzie trafiły na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka.

Po 6 tygodniach pobytu na Oddziale Noworodków, Patologii i Intensywnej Terapii chłopcy wspólnie z rodzicami udali się do Kobylanki, gdzie z ogromną niecierpliwością wyczekiwali ich dziadkowie.

24 lutego, dzień przed porodem pierwszych trojaczków, na Oddział Patologii Ciąży szpitala „Zdroje” trafiła spodziewająca się także trójki potomków pani Justyna. Jak opowiada - ten dzień zapamięta do końca życia.

Przypuszcza, że wybuch wojny w Ukrainie i stres z tym związany spowodowały, że tego dnia gorzej się poczuła. Na szczęście specjalistom udało się przedłużyć ciążę do 33. tygodnia, który to uznawany jest już za w miarę bezpieczny dla zakończenia ciąż wielopłodowych. W między czasie lekarze podali pacjentce odpowiednie sterydy, które przyspieszyły dojrzewanie płuc płodów. Ostatecznie 17 marca powitaliśmy w „Zdrojach” na świecie Bruna (2.020 g), Szymona (1.820 g) i Tymona (1.920 g)

Właśnie ostatni z trojaczków - Tymon - opuścił szpital i dołączył do swoich braci przebywających już od dwóch tygodni z rodzicami w domu. Od początku 2022 roku w szpitalu „Zdroje” urodziło się 640noworodków. Wśród nich było 15 par bliźniąt i dwa porody trojacze.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza