W tej miejscowości powstanie Centrum Kulturalno - Sportowe za blisko 4 miliony złotych.


Do końca października 2023 r. zakończona ma być Budowa Centrum Kulturalno-Sportowego w Lubanowie w gminie Banie. Władze gminy podpisały już umowę z wykonawcą. 

- Obejmując funkcję wójta gminy dokonałem jej analizy w szerokim zakresie - powiedział wójt Arkadiusz Augustyniak - Potrzeb jest tak wiele, że trudno je wszystkie nawet wymienić. W Lubanowie na zebraniu wiejskim sygnalizowano wieloletni problem braku miejsca do wspólnych spotkań. Kierując się zgłaszanymi postulatami nie sposób było nie zająć się i tą sprawą. Nieustannie szukaliśmy wsparcia finansowego, dzięki wysiłkowi pozyskaliśmy ponad 2,3 miliona zł. Wsparcie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych „Polski Ład” .

Ogłoszony został przetarg w wyniku, którego wyłoniony został wykonawca, Firma STP z Myśliborza. 30 marca podpisana została umowa na wykonanie prac za łączną kwotę 3 miliony 899 tysięcy 960zł. 

- Mam nadzieję, że spełnione zostaną choć w części potrzeby mieszkańców - podsumowuje Arkadiusz Augustyniak Wójt Gminy Banie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza