Akcja Czysta Odra w naszym regionie. Mieszkańcy Starego Kostrzynka posprzątali brzeg rzeki [foto]


Rozpoczęła się kolejna edycja "Akcja Czysta Odra", której celem jest posprzątanie brzegu rzeki na całym jej odcinku, czyli aż 854,3 kilometrach!  Do akcji włączyli się mieszkańcy Starego Kostrzynka w gminie Cedynia.

- Udało nam się uprzątnąć sporu odcinek nabrzeża i niestety jak widać zanieczyszczeń jest bardzo dużo i z roku na rok ilość śmieci nie maleje. Efekt nas nie cieszy bo wrócić powinniśmy z pustymi rękoma.. ale cieszy nas to że mogliśmy wesprzeć tą akcję i robiliśmy to przede wszystkim dla swojej satysfakcji bo zawsze jest lepiej wracać do pięknych i zadbanych miejsc niżeli do zaśmieconych bo jak już niestety wiadomo niektórzy nie zostali poinformowani w ciągu całego swojego życia do czego służy kosz na śmieci... - czytamy na stronie sołectwa. 

Odra to wyjątkowa rzeka. Łączy Czechy, Polskę i Niemcy. Bierze swój początek we wschodnich Czechach, w Górach Odrzańskich w Sudetach, uchodzi zaś do Zalewu Szczecińskiego, a później ostatecznie jej wody trafiają do Bałtyku. Doliny Odry, jej łęgowe lasy porównywalne są przyrodniczo do lasów deszczowych!

Niestety, co widać na zdjęciach, nie są to przypadkowe śmieci. Nad brzegiem znajdowano nawet całe worki odpadów, które zostały tu podrzucone. Nie zabrakło też masy butelek, opon czy plastików... Akcja miała miejsce w niedzielę 1 maja. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza