Będą nowe miejsca pracy? W regionie może powstać fabryka materiałów do produkcji baterii.


Trwają rozmowy z firmą, która poszukiwała terenu inwestycyjnego w pobliżu drogi ekspresowej S3. Gmina Myślibórz ze swoją lokalizacją gruntów dla przedsiębiorców w pobliżu węzła zjazdowego w Renicach była brana pod uwagę jako jedna z potencjalnych lokalizacji i wiele wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Firma Ege-Kimya zamierza wybudować nowoczesną fabrykę materiałów do produkcji baterii do samochodów elektrycznych.

– Otrzymaliśmy list intencyjny od inwestora zagranicznego, w którym oficjalnie potwierdza on swoje zainteresowanie rozpoczęciem inwestycji w Gminie Myślibórz i zakupem działki w Renicach. O planowanym rozmachu inwestycji niech świadczy fakt, że inwestor wyraził zainteresowanie kupnem ponad 20 ha gruntu. To niemal cały teren Podstrefy Myślibórz – powiedział Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.

​Ege Kimya to duże przedsiębiorstwo wywodzące się z Turcji. Ta międzynarodowa korporacja działa w kilku sektorach, między innymi w chemii budowlanej i rolnictwie. 

– Do tej pory odbyły się dwa spotkania robocze z przedstawicielami firmy. Wizytowaliśmy również na miejscu potencjalnej lokalizacji planowanej inwestycji. Wspieramy inwestora w procesie due diligence, który zmierza do ostatecznego zakupu dużej działki inwestycyjnej w Renicach – dodał Wiceburmistrz Przemysław Klityński.

Firma od jakiegoś czasu jest obecna w Polsce. Obecnie inwestuje w północno-zachodniej części naszego kraju. 

– Potwierdzam nasze zainteresowanie kupnem nieruchomości pod budowę fabryki. Lokalizacja terenów inwestycyjnych w Renicach na terenie Gminy Myślibórz wygrała z kilkoma innymi na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Jesteśmy również pod wrażeniem serdeczności, otwartości i znajomości tematu ze strony Pana Burmistrza i jego współpracowników. Mamy nadzieję, że dzięki bardzo dobrej komunikacji uda nam się sprawnie przeprowadzić cały proces inwestycyjny od momentu zakupu nieruchomości po uruchomienie produkcji. W tym celu powołaliśmy spółkę celową Casoria zarejestrowaną w Polsce – powiedział Artur Osuchowski pełnomocnik firmy pełniący również funkcję członka zarządu tejże spółki.

Źródło/fot. UM Myślibórz / własne
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza