Dzięki szybkiej i sprawniej akcji udało się uratować ludzkie życie. Szczęśliwy finał poszukiwań.


Dyżurny Komisariatu Policji w Chojnie został powiadomiony, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Chojna około 55-letni mężczyzna, mając myśli samobójcze, opuścił miejsce zamieszkania udając się do pobliskiego lasu.

Dodatkowo z informacji wynikało również, iż mężczyzna ten mógł zażyć dużą ilość tabletek. W związku z zaistniałym realnym i bezpośrednim zagrożeniem życia niezwłocznie na miejsce skierowani zostali policjanci z Chojna, a także 8 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. W wyniku działań poszukiwawczych i penetracji obszaru leśnego niespełna po godzinie od zgłoszenia odnaleziono zaginionego. Natychmiast na miejsce wezwano karetkę Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała mężczyznę do szpitala.

Dzięki szybko podjętym działaniom policji oraz skutecznie przeprowadzonej akcja poszukiwawczej udało się zapobiec tragedii, a co najważniejsze uratować ludzkie życie.

Policja przypomina, że na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

Do zdarzenia doszło w piątek 6 maja. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza