Kiedy Niemcy otworzą swoją część mostu w Siekierkach? Jest już wstępna data [foto]Miłośnicy dwóch kółek z niecierpliwością czekali na ten moment. Otwarcie niemieckiej części mostu w Siekierkach otworzy dostęp do ścieżek rowerowych u naszych zachodnich sąsiadów. Kiedy nastąpi otwarcie mostu? 

Niemieckie stowarzyszenie rowerzystów ADFC informuje, że stanie się to 25 czerwca. Wcześniej mówiło się o terminach w okolicach sierpnia. Niemcy remont swojej części mostu zaczęli później, dopiero w okolicach września 2020 roku. Polska część mostu została otwarta w czerwcu 2021 roku.

Most Siekierki - Neurüdnitz został zbudowany w 1892 r. To najdłuższy tego typu obiekt na Odrze. Ostatnie regularne pociągi przejechały po nim w 1945 r., a wraz z końcem II Wojny Światowej został wysadzony przez wycofujące się wojska niemieckie. Z uwagi na strategiczne usytuowanie dla wojsk radzieckich został odbudowany, ale do chwili zamknięcia w 1999 r. nie był wykorzystywany. Od roku 2004 r. po obu stronach Odry czynione były starania, aby obiekt przywrócić do życia, tym razem z zamiarem ułatwienia kontaktów mieszkańcom pogranicza.

W poniedziałek na moście był nasz fotoreporter, na jego części nie ma jeszcze pokrycia. Pozostaje więc trzymać kciuki za to, aby wykonawcy udało się dotrzymać czerwcowego terminu. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza