Koniec akcji saperów w Osinowie Dolnym


Władze Gminy Cedynia poinformowały o usunięciu znalezionych niewybuchów w Osinowie Dolnym. Akcja zakończyła się pomyślnie, w związku z czym wszystkie drogi oraz most na Odrze są już przejezdne.

- Składam serdeczne podziękowania dla : Jednostki Wojskowej Szczecin Podjuchy – Brygada Saperów, Policji, OSP Cedynia, OSP Czachów, OSP Osinów Dolny, OSP Lubiechów Górny, Żandarmerii Wojskowej, Rejonu Dróg Wojewódzkich- Chojna, Straży Leśnej Nadleśnictwa Mieszkowice, Urzędowi Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie oraz Gryfińskiemu Stowarzyszeniu Ratowniczemu za szczególne zaangażowanie podczas akcji ewakuacji w miejscowości Osinów Dolny w związku z zagrożeniem usuwania znalezionych niewybuchów - informuje burmistrz Cedyni Adam Zarzycki - Profesjonalizm jakim wykazały się wszystkie Służby pozwolił na bardzo szybkie i sprawne usunięcie zagrożenia. Jesteście zawsze tam, gdzie zagrożony jest człowiek, a także jego dobytek. Jako przedstawiciel tego społeczeństwa przekazuję słowa uznania i podziękowania za ofiarność i sprawność działania, co dla mnie i społeczności jaką reprezentuję ma bardzo realny wymiar wzrastającego poczucia bezpieczeństwa.

Niewybuchy w okresu II wojny światowej zostały odnalezione w poniedziałek 23 maja podczas prac budowlanych w pobliżu pasażu. Już wtedy na miejscu pojawili się saperzy. Ze względu na duże niebezpieczeństwo wybuchu podjęto decyzję o wyznaczeniu strefy zagrożenia z której ewakuowano ludność i zamknięto drogi. 


fot. archiwum 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza