Market znanej sieci powstanie przy granicy? [foto]Od kilku dni zaczęło się porządkowanie terenu przy drodze krajowej nr 26 w Krajniku Dolnym (gmina Chojna). Prawdopodobnie powstanie tam market znanej sieci. Właściciele lokalnych biznesów przygranicznych obawiają się o swoje sklepy. 

Z tablicy informacyjnej budowy wynika, że powstanie tam "budynek usługowo - handlowy". Z pytaniem czy chodzi o market zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Chojnie. 

- Odpowiadając na zadane przez Pana zapytanie dotyczące budowy sklepu wielkopowierzchniowego w miejscowości Krajnik Dolny informuję, że żaden inwestor zainteresowany tego typu budynkiem do gminy się nie zgłaszał. Odnośnie warunków zabudowy to wskazana przez Pana działka znajduje się w obrębie obowiązującego od 2001 roku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) i w związku z tym do wydania pozwolenia na budowę nie potrzebne są warunki zabudowy tylko wypis i wyrys z MPZP. Właściciel wskazanej nieruchomości posiada pozwolenie na budowę wydane przez Starostę - informuje nas burmistrz Chojny Barbara Rawecka. 

Już kilka dni temu zwróciliśmy się z pytaniami do Starostwa Powiatowego, czekamy na odpowiedź. Rozmawialiśmy również z biurem prasowym sieci Jeronimo Martins, właściciela sieci Biedronka, tutaj również czekamy na informacje. 

Wykonawcą robót jest firma "Kompleks Bud Tomasz Kopczyński" z Raciąża, która buduje właśnie sklepy sieci "Biedronka". 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza