Milionerzy: w pytaniu za 20 tys. złotych wśród wariantów znalazła się "Cedynia"


Zawiszy Czarnemu przypisuje się uratowanie królewskiego sztandaru w krytycznym momencie bitwy? - takie pytanie padło w ostatnim odcinku teleturnieju "Milionerzy" emitowanego w telewizji TVN. 

Pytanie za 20 tysięcy złotych usłyszała pani Dorota z Łodzi. Do wyboru miała cztery warianty: pod Cedynią, pod Grunwaldem, pod Chocimiem lub pod Warną. 

Oczywiście wszyscy mieszkańcy naszego regionu wiedzą, że w historycznej bitwie pod Cedynią brał udział Mieszko I wraz ze swoim bratem Czciborem. W bitwie, która odbyła się 24 czerwca 972 roku wojska księcia Polan rozgromiły przeciwnika, czyli wojska margrabiego Marchii Łużyckiej - Hodona. Natomiast  zdarzenia z pytania dotyczące Zawiszy Czarnego wydarzyły się w 1410 roku podczas bitwy pod Grunwaldem. Uczestniczka teleturnieju zaznaczyła prawidłową odpowiedź. 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności". Zagadnienia mają różnorodną tematykę i stopień trudności. Prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną (odpowiednio 1000 i 40 000 złotych).

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza