Noc Muzeów w Trzcińsku Zdroju


Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Trzcińskiej po raz ósmy zaprasza wszystkich mieszkańców regionu na kolejną odsłonę niezwykłego projektu jakim jest Noc Muzeów.
 
To wydarzenie, które wpisało się w majowy kalendarz imprez w naszym mieście, to jedno z ważniejszych wydarzeń dla naszego Stowarzyszenie ponieważ stało się swoistym świętem kultury, sztuki i historii, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta a także gości z ościennych miejscowości. 

W tym roku znów wracamy do formuły, która towarzyszyła IV i V edycji, czyli zapraszamy w kolejne ciekawe miejsce w naszym mieście – do Parku Zdrojowego przy budynku dawnego Uzdrowiska. Miejsce nieprzypadkowe, bowiem w tym roku obchodzimy 125 lat, kiedy to ówczesne władze miasta w roku 1897 zdecydowały się na zbudowanie na cyplu Jeziora Miejskiego uzdrowiska. 

Kilkanaście lat później, w 1912 r., wzniesiono pawilon muzyczny, w którym odbywały się cykliczne koncerty dla przebywających w uzdrowisku kuracjuszy oraz mieszkańców miasta. 

W tym roku chcemy aby dawne uzdrowisko ożyło i ponownie stało się centrum naszego miasta i regionu. Chcemy opowiedzieć historię tego miejsca i muzyką wrócić do czasów świetności. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza