Poszukiwane 11 i 12 latki odnalezione przez psa tropiącego


Dzięki szybkim działaniom policji odnaleziono 11 i 12 letnią dziewczynkę. Zaginione zostały odnalezione dzięki pomocy "Kseny", psa tropiącego i jej przewodnika. Teraz o zaistniałej sytuacji informację otrzyma sąd rodzinny.

Myśliborscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że z terenu Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Smolnicy w gminie Dębno oddaliły się dwie uczennice w wieku 11 i 12 lat. Za dziewczynkami niezwłocznie podjęto działania poszukiwawcze. O godzinie 16:30 zaraz po zgłoszeniu, czynności w sprawie oddalenia się wychowanków z ośrodka podjęli policjanci z dębnowskiej jednostki.

Po chwili na miejsce przybyli funkcjonariusze z Myśliborza w tym przewodnik wraz z psem tropiącym. Policjanci dokonali sprawdzeń w okolicach ośrodka, terenów leśnych oraz dróg dojazdowych oraz leśnych. W wyniku czynności poszukiwawczych w okolicach ośrodka, trop podjął za małoletnimi pies służbowy. Okazało się, że podjęty trop przez ,,Ksenę" doprowadził do odnalezienia dziewczynek. Zostały one napotkane na drodze gruntowej w kompleksie leśnym w okolicach jeziora ,,Czaple".

Małoletnie zostały w porę odnalezione. Gdyby dotarły w okolice jeziora mogłoby dojść do tragedii gdyż z uwagi na swój wiek nie byłyby w stanie sobie same poradzić w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Duża zasługa w odnalezieniu małoletnich spoczywa na przewodniku wraz ,Kseną". Dzięki nim, dziewczynki są już bezpieczne.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza