Prom "Bez Granic" już kursujeOd 19 kwietnia wznowił kursowanie prom rzeczny "Bez Granic". Dzięki niemu można się przeprawić przez Odrę na przejściu granicznym Gozdowice - Güstebieser Loose.

Prom przewozi nie tylko ludzi, lecz także samochody, rowery i motocykle, jest nie tylko transportem ułatwiającym komunikację między dwoma państwami, ale stanowi również swego rodzaju atrakcję turystyczną. Będzie kursował od kwietnia do października, sześć dni w tygodniu, od wtorku do niedzieli.

Promowe przejście graniczne otworzono w 2007 roku. Od tego czasu na trasie Gozdowice – Giistebieser Loose kursuje prom o symbolicznej nazwie "Bez granic". Budowa promu i całej infrastruktury należącej do przejścia granicznego została sfinansowana w 70% ze środków unijnych, w ramach programu Interreg oraz z budżetu gminy, która dołożyła resztę. Łączny koszt inwestycji wyniósł 1,8 mln złotych. Środki te zostały przeznaczone na terminal odpraw z częścią usługowo-handlową, podjazd do promu oraz parkingi i chodniki. Umocniono również nabrzeża rzeki i zmodernizowano drogę dojazdową do przejścia.

Przez ostatnie dwa lata kursowanie promu było zawieszone z powodu pandemii koronawiursa. Poniżej przedstawiamy harmonogram kursowania promu oraz cennik. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza