Tęczowa flaga w ratuszu przy granicy


Przed ratuszem w Schwedt przy Dr.-Theodor-Neubauer-Straße po raz pierwszy umieszczona zostanie tęczowa flaga w związku z Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii, Bifobii, Interfobii i Transfobii. 

Sojusz Schwedt przeciwko ksenofobii, rasizmowi i przemocy wraz z zastępcą burmistrza miasta Schwedt nad Odrą Silvio Moritzem i zaangażowanymi obywatelami miasta wywieszą przed ratuszem tęczową flagę na znak kosmopolityzmu, tolerancji, pokoju i przeciw seksizmowi.

Schwedt to międzynarodowe miasto, w którym mieszka wielu ludzi o różnym pochodzeniu i pochodzeniu, których odzwierciedlają kolory tęczy. Organizatorzy chcą pokazać, że miasto jest kolorowe i zachowana jest spójność społeczna.

Akcję organizują Karthausclub, projekt freiRAUM, klub biegaczy „Schwedter Hasen”, Uckermärkische Bühnen Schwedt, klub „Jugend Meets Technology eV”, kościół ewangelicki, wydział sportów wodnych dla osób niepełnosprawnych PCK Schwedt e. V., stowarzyszenie „1. BC Rotmilan”, kawiarnia naprawcza w Schwedter oraz ludzie, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wzbogacają miasto.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza