Gmina planuje wprowadzić strefę płatnego parkowania

Gmina Chojna planuje wprowadzić strefę płatnego parkowania na Placu Konstytucji 3 Maja w Chojnie. Radni zrobili już pierwszy krok w tej sprawie podejmując uchwałę w sprawie pozbawienia kategorii drogi gminnej tej części miasta. 

Od dłuższego czasu trwa dyskusja dotycząca Placu Konstytucji 3 Maja, który na co dzień jest "wielkim parkingiem". Był pomysł aby plac zamknąć dla aut, z czego nie byli zadowoleni okoliczni przedsiębiorcy. Podczas sesji Rady Miejskiej w czwartek 2 czerwca podjęto uchwałę o wyłączeniu z użytkowania Placu Konstytucji 3 Maja jako drogi gminnej. 

Łukasz Podleśny, Naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Zarządzania Drogami w Urzędzie Miejskim w Chojnie, wyjaśnił, że nie ma w planach całkowitego zamknięcia placu dla samochodów, ale planuje się zmienić organizację ruchu, wjazd na plac odbywał by się z ulicy Władysława Jagiełły a wyjazd w kierunku ulicy Bolesława Chrobrego. Dodatkowo planuje się wprowadzić opłaty za parkowanie, darmowe jednak byłyby np. pierwsze dwie godziny parkowania. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza