Od lipca do Chojny wraca nocna i świąteczna opieka zdrowotna


Po kilku miesiącach przerwy (trwającej od lutego do końca czerwca br.) w Chojnie od 1 lipca znowu będzie Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna. Punkt mieści się w budynku, w którym są przychodnie specjalistyczne, przy ul. Dworcowej 1. 

W ten sposób w powiecie gryfińskim ponownie będą dwa punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej: w Gryfinie oraz w Chojnie, oba prowadzone przez gryfiński szpital powiatowy.

Wizytacja przeprowadzona przez pracowników Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ potwierdziła, że przychodnia spełnia wskazane w przepisach warunki i jest przygotowana do realizacji świadczeń. Punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Chojnie zaczyna swoją działalność 1 lipca o północy (z czwartku na piątek).

- Mimo trudności w pozyskaniu kadry medycznej i zorganizowaniu punktu, dzięki staraniom wielu osób Chojna ponownie znalazła się na mapie zabezpieczającej nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w województwie. Lokalnej społeczności bardzo na tym zależało, bo to daje poczucie większego bezpieczeństwa, jest ważne dla pacjentów – ocenił Paweł Kurzak, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ.

Do stycznia 2022 roku prowadzenie punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Chojnie zapewniał szpital w Dębnie, mieszczący się w sąsiednim powiecie myśliborskim. Pod koniec stycznia  na wniosek szpitala, umowa została rozwiązana.

Punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej mieści się przy ul. Dworcowej 1, w budynku dobrze pacjentom znanym. Są tu poradnie specjalistyczne mające umowy z ZOW NFZ: chirurgii ogólnej, otolaryngologiczna oraz okulistyczna.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza