Od piątku wraca punkt Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Chojnie [foto]


Już od 1 lipca w Chojnie otwarty zostanie Punkt Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, co stanowić będzie znaczne zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów w tym regionie. Poradnię prowadzić będzie Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o., którego właścicielem większościowym jest Starostwo Powiatowe w Gryfinie.

Do końca lutego br. Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna prowadzona była przez szpital w Dębnie, jednak z przyczyn ekonomicznych zrezygnował on z wykonania tego zadania.

Negocjacje z Narodowym Funduszem Zdrowia trwały kilka miesięcy. Ostatecznie osiągnięte porozumienie umożliwia realizację Poradni. Punkt pozytywnie przeszedł kontrole w zakresie spełnienia warunków niezbędnych do wykonywania w nim świadczeń.

Budynek, w którym się mieści, jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a jego pomieszczenia są nowocześnie wyposażone. Mieści się on przy ul. Dworcowej 1, w miejscu znanym już Pacjentom ze względu na usytuowanie w nim innych poradni specjalistycznych. Wejście znajduje się od strony parkingu- jest dobrze oznakowane i łatwe do zlokalizowania.

- Chciałbym serdecznie podziękować Panu Posłowi Czesławowi Hoc, Staroście Gryfińskiemu- Panu Wojciechowi Konarskiemu, Zarządowi Powiatu Gryfińskiego oraz wszystkim pozostałym osobom, dzięki którym całe przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane. Koordynatorką Poradni została pani Ewa Grabowska- Macuk, która w niełatwych warunkach skompletowała zespół lekarsko- pielęgniarski oraz skoordynowała grafik. Pierwszy dyżur „inauguracyjny” rozpocznie dr. Dariusz Dębowski oraz pielęgniarka Teresa Ziółkowska - mówi Łukasz Dombek, Prezes Zarządu „Szpital Powiatowy w Gryfinie” Sp. z o.o.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza