Odpowiedź na wniosek z błędem? Burmistrz odpowiada na pytanie radnej [video]

Czy odpowiedź na informację publiczną dotyczącą wysokości nagród i premii w Urzędzie Miejskim w Dębnie zawierała błędy? Tak zasugerowała radna Rady Miejskiej w Dębnie Agata Krawiec, która poruszyła sprawę podczas sesji. 

- W portalu chojna24.pl ukazał się wykaz nagród dla pracowników urzędu jak i dyrektorów Domu Kultury i Biblioteki. Dla mnie to jest fałszowanie informacji i manipulowanie opinią społeczną - powiedziała radna. 

W ubiegłym roku radna zwróciła się z podobnym wnioskiem do burmistrza - otrzymałam odpowiedź, która mówi o tym, że dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki dostali 200% wynagrodzenia miesięcznego premii. Kwoty w informacji radnej były inne niż te, które znajdowały się w odpowiedzi na wniosek przesłany przez naszą redakcję. 

Sprawę wyjaśnił burmistrz.

- Nie może Pani mylić, jeżeli Pani dobrze nie sprawdzi. Portal chojna24.pl prosił o rok 2021 a z tego co pamiętam, Pani podała za rok 2020. (...) Wszystko jest zgodnie z prawdą, to o proszono, zostało podane. Nikt niczego nie ukrywa, wszystko jest jawne - powiedział burmistrz Grzegorz Kulbicki. 

Pytanie w tym temacie zaczyna się od 17 minuty. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza