Premie naszej władzy. Sprawdziliśmy jakie nagrody otrzymali urzędnicy w gminie Chojna.


Dowiedzieliśmy się, ile pieniędzy przeznaczyły na nagrody dla pracowników w ostatnich latach urzędy gminy z naszego regionu. Wnioski o udostępnienie informacji publicznej przesłaliśmy do wszystkich samorządów.

Zapytaliśmy o wysokość nagród przyznanych dla burmistrzów lub wójtów, ich zastępców, skarbnika i sekretarza oraz ogólnie, ile pieniędzy trafiło do urzędników pracujących w danej jednostce. Po kilku dniach zaczęły napływać pierwsze odpowiedzi.

Tym razem publikujemy dane z gminy Chojna z których wynika, że z roku na rok mniej środków przeznaczanych jest na nagrody. Burmistrz, zastępca burmistrz i skarbnik nie otrzymali w tym roku żadnych dodatkowych pieniędzy. A do tej pory na nagrody w 2022 roku przeznaczono 11 325 złotych. Podane sumy z 2022 roku mogą zapewne się zwiększą ponieważ rok się jeszcze nie skończył. 

W 2020 roku ogółem na nagrody przeznaczono kwotę blisko 55 tysięcy złotych. W 2021 roku było to ponad 31 tysięcy (w tym 5000 złotych dla zastępcy burmistrza). 21 900 złotych trafiło do dyrektorów jednostek budżetowych (szkoły, centrum kultury, zakład komunalny, administracja szkół i inne). 

Poniżej publikujemy skan części pisma, które otrzymaliśmy w odpowiedzi.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza