Prezes Rurzycy Nawodna Dawid Gutowski: Stworzyliśmy wielką wspaniałą rodzinę

 
W tym sezonie Rurzyca Nawodna wywalczyła mistrzostwo A-klasy i historyczny awans do klasy okręgowej. Drużyna prowadzona przez Piotra Kierula w ostatniej kolejce pokonała Pomorzanin Cychry 3-4 i została mistrzem ligi. 

W nowym sezonie klub z Nawodnej będzie rywalizował z Odrą Chojną, Osadnikiem Myślibórz czy Morzyckiem Moryń. Rurzyca to klub, który do tej pory rywalizował w rozgrywkach A i B klasy. 13 lat temu doszło do reaktywacji klubu. Czy zespół z małej miejscowości poradzi sobie w okręgówce? Pytamy o to prezesa Dawida Gutowskiego. 

Gratujemy historycznego awansu, jakie to uczucie? Jak zareagowali kibice?

Ciężko opisać co się czuje w takich chwilach, radość, euforia, duma. Dla takich chwil się żyje! Po prostu! Reakcje kibiców są fantastyczne bo i kibiców mamy fantastycznych. 

Jak wspominasz swoje pierwsze sezony w Rurzycy? 

Ojj... pierwsze sezony były bardzo trudne, począwszy od zorganizowania się, bo po czterech latach niebytu na piłkarskiej mapie w 2009 roku postanowiliśmy reaktywować klub w Nawodnej, aż po sprawy boiskowe, było naprawdę ciężko. 

Jak podsumujesz ten sezon?

Jak już wiemy był to dla nas wspaniały, historyczny sezon. Choć zdarzały nam się potknięcia to przez cały czas wierzyliśmy w końcowy sukces.

Macie szeroką kadrę, zawodnicy dali z siebie wszystko? 

Trudno nie być zadowolonym z zawodników, którzy wygrają ligę, tym bardziej że po rundzie jesiennej mieliśmy 8 punktów straty do lidera.
 
W czym tkwi Wasza siła? 

Wolał bym nie zdradzać naszego sposobu na sukces (śmiech). A tak na poważnie udało się nam stworzyć niesamowitą drużynę,  jesteśmy paczką ludzi, którzy nie tylko grają ze sobą w piłkę, ale przede wszystkim się przyjaźnią i pomagają sobie na wzajem. Stworzyliśmy wielką  wspaniałą  rodzinę Rurzycy Nawodna.

Od roku na waszych mediach społecznościowych można oglądać wiele fotorelacji i materiałów video oraz ciekawostek. Jak oceniasz pracę waszych mediów?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe odgrywają ogromną rolę, często jest to jedyna droga na komunikację z kibicami. Nasze media robią to perfekcyjnie.

Czy poza drużyny Nawodnej ktoś jeszcze zrobił na Tobie wrażenie piłkarsko ? 

Z przebiegu całego sezonu widać ze liga była wyrównana, z top trzy w naszej grupie, każda drużyna miała chwilę słabości. Natomiast Sekwoja to drużyna która "zrobiła " kilka niespodzianek w lidze.

Przed Wami nowy sezon, nowe wyzwania. To wyższa półka. Czy planujecie jakieś wzmocnienia?

Przyda nam się wzmocnić konkurencję na kilku pozycjach. Oczywiście jakiś plan mamy, w niedługim czasie będzie można dowiedzieć się więcej z naszych mediów.

Już wkrótce rusza nowy projekt - szkółka piłkarska,  kto będzie pełnił role trenera najmłodszych?

Tak,  to pomysł który od kilku lat chodził nam po głowie , cieszę się że w końcu możemy go zrealizować. Głównym koordynatorem szkółki będzie nasz trener Piotr Kierul, pomagać mu będą nasi zawodnicy. Jesteśmy po pierwszych spotkaniach z rodzicami naszych najmłodszych piłkarzy. Wkrótce na naszym FB pojawi się więcej informacji .

Na sam koniec czego można życzyć w nowym sezonie 2022/2023 ?

Nie jest tajemnicą, że w pierwszym historycznym sezonie w klasie okręgowej  walczyć będzie o utrzymanie. I przede wszystkim tego trzeba nam życzyć.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza