Rekordowe ceny paliw. Orlen wymienia pylony i szykuje się na 10 zł za litr?


Poseł Koalicji Obywatelskiej Waldy Dzikowski zwrócił ostatnio uwagę na to, że PKN Orlen wymienia pylony na kilku stacjach benzynowych na takie, które mogą wyświetlać dwie cyfry w cenie paliwa. Biuro prasowe koncernu zapewniało, że że zmiana dotyczy tylko dwóch stacji w okolicach Łodzi. Tymczasem pylony mają już wymienione praktycznie wszystkie stacje, również w naszym regionie. 

- Orlen już przygotowany na "jedynkę" z przodu na wyświetlaczach - po lewej wyświetlacz stacji w marcu, po prawej w czerwcu - napisał na Twitterze Waldy Dzikowski i zamieścił zdjęcia pokazujące zmianę pylonu. 

W ten sam sposób odpowiedziało biuro prasowe PKN Orlen:

Wymiana pylonów dotyczy wyłącznie kilku z ponad 1800 stacji. Testujemy możliwość prezentacji dodatkowych informacji, w tym oznaczeń zgodnych z przepisami UE. Nowe pylony pojawią się również na stacjach w Krakowie i ma to związek z uchwałą krajobrazową wchodzącą w życie 1 lipca. 

Pylony z wyświetlaczem umożliwiającym wyświetlanie dwóch cyfr w cenie paliwa można znaleźć na stacjach paliw w naszym regionie, między innymi na Orlenie w Gryfinie czy w Chojnie. 

Kierowcy muszą mocno trzymać się za kieszenie tankując swoje samochody. Na niektórych stacjach w drugim tygodniu czerwca cena benzyny Pb-95 przekroczyła 8 zł za litr. Analitycy zapowiadają, że czekają nas kolejne podwyżki. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza