Straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości


Myśliborscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Skoda Fabia, która o 36 km przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 

Kobieta jechała drogą w miejscowości Rów z prędkością 76 km/h. Jak się okazało, kierująca podróżowała samochodem, mając zatrzymane wcześniej prawo jazdy.

W trakcie wykonywanego dziś patrolu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, podczas kontroli prędkości na drodze w miejscowości Rów, zatrzymali kierującą, która przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 36 km/h. Za kierownicą Skody siedziała 46 letnia mieszkanka Powiatu Stargardzkiego.

W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 46 latka miesiąc wcześniej straciła swoje prawo jazdy na 3 miesiące z powodu przekroczenia prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Niestety ta sytuacjia niczego jej nie nauczyła, ponieważ ponownie wsiadła do swojego samochodu i przekroczyła dopuszczalną prędkość. Teraz kobieta za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

To nie jedyne konsekwencje jakie będzie musiała ponieść 46 latka. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy a kierujący w tym czasie ponownie będzie kierował pojazdem, czas zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy..


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza