Z zawodów w Szczecinku wrócili z workiem medali

W miniony weekend w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym. Reprezentacja MKP Myślibórz po dwudniowych bojach w pływaniu i bieganiu przywiozła spory dorobek medalowy.

Najmłodsi reprezentanci z rocznika 2013 zdominowali konkurencję Młodzików. Złoto trafiło do Mikołaja Jankowskiego, srebro do Nikodema Jobke, brąz do Juliana Gzeli. Tuż za podium na pozycji uplasował się Patryk Fijałkowski

Dziewczęta z rocznika 2011 również mają się czym pochwalić. Złoty medal trafił do Leny Lenart a srebrny do Zuzanny Komody. Milena Jabłońska wywalczyła podwójnie tytuł Wicemistrza Polski zdobywając srebrny medal indywidualnie oraz w sztafecie wraz z Martyną Fijałkowską.

W Juniorach Młodszych podwójnie Wicemistrza Polski wywalczyła Milena Jabłońska zdobywając srebrny medal indywidualnie oraz w sztafecie wraz z Martyną Fijałkowską. Martyna Fijałkowska indywidualnie wywalczyła 8 miejsce. W trójboju Maja Szondelmajer zajęła 6. miejsce.

Mistrzostwa były również kwalifikacjami do XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, która odbędzie się 6 i 7 lipca w Krakowie. Udział wywalczyły Maja Szondelmajer, Milena Jabłońska, Martyna Fijałkowska oraz Kaja Karwecka. Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnych wyników.