"Mali Cychrowiacy" zatańczyli na Placu Zamkowym w Warszawie


W sobotę 11 czerwca Zespół Taneczny „Mali Cychrowiacy” wystąpił na Placu Zamkowym w Warszawie. Tancerze po pandemicznej przerwie spełnili swoje marzenie – sen o Warszawie. To kolejne miasto, po Krakowie, w którym mogli zaprezentować polskie tradycyjne tańce. Wizyta w stolicy była też okazją do zwiedzania.

Wyjazd do Warszawy był planowany od dawna, lecz pandemia odwlekła go o dwa lata. Przez dwa dni grupa miała okazję zwiedzić stolice. 

Ostatniego dnia wycieczki tancerze zaprezentowali przy kolumnie króla Zygmunta III Wazy tańce ludowe. Wokół zebrała się widownia z różnych zakątków świata. 

- Swoim tańcem zarobiliśmy na pyszne i orzeźwiające lody. Po tańcu czekało nas zwiedzenie Zamku Królewskiego w strojach z epoki Księstwa Warszawskiego. Na koniec nasza instruktorka tańca Irena Borysewicz, zrobiła niespodziankę, którą był przejazd dorożkami i kolacja w Pizzerii. Akcentem kończącym nasz pobyt w stolicy Polski była możliwość zobaczenia zmiany honorowej warty przy „Grobie Nieznanego Żołnierza". Wszyscy tancerze stwierdzili, że wyjazd był udany i bawili się na nim jak nigdy dotąd.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza