Emilia Ośmiałowska, policjantka z Gryfina, zdobyła złoty medal w ogólnopolskich zawodach.

St. sierż. Emilia Ośmiałowska policjantka Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie zdobyła jeden złoty oraz dwa srebrne medale w zawodach Smoczych Łodzi.

Funkcjonariuszka wzięła udział w zawodach "Kontratak Smoków", które odbyły się 2 lipca br. nad jeziorem Busko w Żabinku. Wystartowała ona wraz ze swoim zespołem "Amber-Smocze Łodzie Szczecin", gdzie w kategorii Mix zdobyli oni pierwsze miejsce, zyskując pierwszy złoty medal. Następnie w kategorii "Lejdis" policjantka wraz z koleżankami z zespołu zdobyła srebro. Kolejny srebrny medal Emilia zdobyła w "Mix" wyścigu na 1000m. W chwili obecnej policjantka przygotowuje się wraz ze swoją drużyną na kolejne zawody, które odbędą się już 9 lipca 2022 roku w Wałczu.
Smocze łodzie to nietypowy, drużynowy sport wodny. Łodzie mogą być dwudziestoosobowe lub dziesięcioosobowe plus sternik oraz osoba będąca na tzw. bębnie. Ważna jest w tej dziedzinie sportu współpraca, gdyż drużyna musi być jednością, a każdy musi dać z siebie 110%.

Za st. sierż. Emilię Ośmiałowską (na zdjęciu po lewej) trzymamy kciuki oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach.