„Inwazja Kobiecej Mocy” - II Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego


„Inwazja Kobiecej Mocy” pod takim hasłem odbędzie się III Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego, organizowany 23 lipca na boisku sportowym w Różańsku (otwarcie godz. 15). To rywalizacja kół gospodyń podczas konkurencji sportowo-rekreacyjnych, zręcznościowych czy ekologicznych oraz mnóstwo atrakcji dla odwiedzających. Tegoroczne wydarzenie współorganizuje Pomorze Zachodnie.

W zawodach, podczas tej największej na Pomorzu Zachodnim imprezy integrującej środowisko kół gospodyń wiejskich, weźmie udział ponad 30 kobiecych drużyn. To koła gospodyń wiejskich z powiatów: stargardzkiego, wałeckiego, choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, kamieńskiego, myśliborskiego oraz pyrzyckiego. Wśród nich są m.in.: Koło Gospodyń Wiejskich Koniczynki z Łęczycy, Koło Gospodyń Wiejskich Chrząszcze i Wianki z Chrząszczewa, Koło Gospodyń Wiejskich Szafir z Krzywina, Koło Gospodyń Wiejskich Trze-Boskie Zacisze, czy też Koło Gospodyń Wiejskich Różyczki z Nawrocka. Zawalczą one o tytuł mistrzowski i nagrody rzeczowe.

Na terenie imprezy pojawi się kilkanaście stoisk wystawienniczych, na których będzie można podziwiać oraz zakupić oryginalne wyroby rękodzielnicze. Uczestnicy będą mogli także spróbować potraw kuchni regionalnej. Odbędą się również warsztaty tematyczne, m.in. florystyczne, kulinarne, czy makijażu. Na najmłodszych czekać będą gry i zabawy oraz dmuchańce. Zwieńczeniem wydarzenia będzie plenerowa zabawa taneczna „pod chmurką” z muzyką na żywo oraz pokaz ogniowy „Fire Show”.

To już trzecia edycja tego wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem kół gospodyń wiejskich oraz mieszkańców Pomorza Zachodniego. W organizację przedsięwzięcia zaangażowane są wszystkie wiejskie organizacje pozarządowe z Różańska w tym: Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku – lider projektu, Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku, Ochotnicza Straż Pożarna w Różańsku, Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego, Klub Piłkarski „Sokół” Różańsko, jak również niezrzeszeni, aktywni mieszkańcy sołectwa Różańsko.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza