Kibice z regionu wspierali piłkarzy Pogoni Szczecin w Islandii [video] [foto]


Blisko 2500 kilometrów musieli pokonać kibice Pogoni Szczecin, aby w czwartek (tj. 14 lipca) dotrzeć do Reykjaviku aby dopingować Dumę Pomorza. 

Na spotkanie do dalekiej Islandii wybrało się ponad 200 fanów granatowo- bordowych w tym kibice z naszego regionu, z FCh`92. Drużyna prowadzona przez Jens Gustafsson zmierzyła się w pierwszej rundzie eliminacji z miejscowym KR Reykjavik. Zespół KR wygrał 1:0, ale Portowcy awansowali dalej dzięki wysokiemu zwycięstwu w pierwszym spotkaniu w Szczecinie 4-1.


Jens Gustafsson, trener Pogoni Szczecin:

- Co do mojej opinii na temat meczu… było to trudne spotkanie. Ten dzisiejszy mecz pokazał, jaki poziom miało spotkanie w Szczecinie w poprzednim tygodniu. Ten poziom był bardzo wysoki. KR był dziś dla nas bardzo, bardzo niewygodny. W niektórych momentach kończyliśmy akcje w ich stylu, a nie jest to sposób, w jaki chcemy się prezentować. To było dla nas trudne. Na koniec dnia najważniejszą kwestią jest jednak to, że jesteśmy w drugiej rundzie. Nic innego dziś nie było tak istotne. Nie zapominajmy, że w Szczecinie zagraliśmy świetny mecz i dziś dzięki niemu jesteśmy w kolejnej rundzie.


Pogoń awansowała do historycznej kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, w której czeka już duńskie Brøndby IF. Już w niedzielę piłkarze wracają do ligowej rzeczywistości gdzie przed własną publicznością w pierwszej kolejce Ekstraklasy zmierzą się z Widzewem Łódź.Źródło pogonsportnet.pl/youtube.com/pogonszczecin.pl/
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza